Aantal berichten : 24871 Registration date : 22-10-06
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do dec 14, 2006 8:53 am
En dit staat te lezen bij "Toerisme" - waardevolle natuurgebieden - op de site van de gemeente Laarne:
Dit rijke natuurgebied bestaat hoofdzakelijk uit laagliggende hooi- en grasvelden, doorsneden door een wirwar van grachten en sloten. Het gebied is een afzettingsgebied van de Schelde. In tegenstelling tot wat de naam ‘Kalkense meersen’ suggereert, ligt slechts iets minder dan de helft ervan op Kalkens grondgebied. De rest behoort toe aan Wichelen, Uitbergen en Wetteren. De Vaart verdeelt deze meersen in Molenmeers en Broekmeers. Tot 1960 werd jaarlijks het gebied met Scheldewater blank gezet. Het laagje humusrijk, afgezet slib vormde immers een prima bemesting. Thans is die niet meer mogelijk omwille van het sterk vervuilde karakter van de Schelde.
kobra Admin
Aantal berichten : 24871 Registration date : 22-10-06
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! za jan 06, 2007 4:54 pm
Op Wikipedia staat nog geen artikel over de KM. Bij "Kalken" staat wel iets over een "groot meersengebied", het enige wat men trouwens belangrijk genoeg vindt om daar van Kalken te vermelden.
Kalken is een deelgemeente van Laarne, een gemeente in de provincie Oost-Vlaanderen, België. Tussen de dorpskernen van Kalken, Uitbergen, Schellebelle en Wetteren ligt een 800 ha groot meersengebied langs de Schelde. Tussen die graslanden liggen zandige duinen waarop akkerbouw voorkomt (zie Heusdenveld, Husdineveld oftewel Hussevelde). Natuurreservaten v.z.w. ontwikkelt hier een reservaatproject, opdat door een gunstig natuurbeheer de soortenrijke graslanden en zeldzame broedvogels zich kunnen handhaven. De meest opvallende broedvogel is hier de Grutto. Zijn schelle roep is tijdens een voorjaarswandeling zeker te horen.
Wie zorgt voor het eerste artikel over de "Kalkense Meersen" op Wikipedia?
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do sep 13, 2007 4:57 pm
De Kalkense Meersen staan ook op de website van vilda, met enkele mooie foto's van Misjel Decleer.
Daar kan je ook enkele prachtige natuurfoto's als achtergrondbeeld voor je computer gebruiken.
http://www.vildaphoto.net/desktops/
JAN Zeearend
Aantal berichten : 668 Registration date : 12-10-06
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do sep 13, 2007 5:09 pm
michael heeft een van die mannen eens moeten rondleiden in de KM omdat ze foto's wouden komen trekken ...
enne, ze waren duidelijk niet aanwezig op de RPVtwitch, want die soort ontbreekt nog in de database!
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! vr sep 14, 2007 11:23 pm
Blijkbaar hebben ze meegewerkt aan een boek dat recent is uitgegeven: Europees beschermde natuur in Vlaanderen en het Belgisch deel van de Noordzee : habitattypen : dier- en plantensoorten
Heeft iemand dat boek al gezien? Het zou een echte aanrader zijn voor de natuurbeheerders (en die zijn er toch in de KM?).
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! zo maa 23, 2008 11:22 pm
Heeft er al iemand het volgende rapport over de Kalkense Meersen gelezen? http://www.emis.vito.be/EMIS/Media/natuur_rapport_schelde_estuarium_hfdst8.pdf
Een fragment: Door de nieuwe inrichting zal de belevingswaarde van de recreanten toenemen. De recreanten die ook in het nulalternatief van de polders gebruik maakten, zullen een hogere belevingswaarde ervaren omdat het landschap natuurlijker en gevarieerder wordt. Het contact met de Schelde wordt verhoogd. Nieuwe recreanten zullen een hogere belevingswaarde kennen dan voor de activiteit die ze eerder uitoefenden of de natuurontwikkelingsgebieden hoger waarderen dan het gebied waar ze eerder recreëerden. Deze toepassing leidt tot een ingeschat effect op recreatie van bijna 28 mln Euro, wat op zich zou volstaan om het project terug te verdienen. Men moet er dan wel mee rekening houden dat de helft van de recreatiebaat zich voordoet na 2050.
Toon Zeearend
Aantal berichten : 863 Registration date : 16-11-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! ma maa 24, 2008 2:58 pm
Ik heb dat al eens gezien kobra, dat is al een vrij oud rapport. Het gaat over een Milieu-Kosten/Baten Analyse in de aanloop naar het Simaplan. Dat is al vrij oud, want men spreekt van 95 ha in eigendom van Natuurpunt. Dat zijn er ondertussen al 115! Trouwens, Rudi zal binnenkort weer twee percelen kunnen aankopen naar alle waarschijnlijkheid!
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! vr maa 28, 2008 8:55 pm
Toon schreef:
Ik heb dat al eens gezien kobra, dat is al een vrij oud rapport. Het gaat over een Milieu-Kosten/Baten Analyse in de aanloop naar het Simaplan. Dat is al vrij oud, want men spreekt van 95 ha in eigendom van Natuurpunt. Dat zijn er ondertussen al 115! Trouwens, Rudi zal binnenkort weer twee percelen kunnen aankopen naar alle waarschijnlijkheid!
Ik zal mijn grote ingekleurde kaart (met in het groen alle percelen die tot het reservaat behoren) eens moeten updaten - al jaren niet meer gedaan en toch bruikbaar bij gidsen vaneen wandeling.
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! zo apr 20, 2008 12:05 am
Peter Claus schreef:
Dit voorjaar stond er een mooi artikel over de Kalkense meersen in Snep!, het tijdschrift van Natuurpunt Gent. Peter
Heeft er iemand SNEP? Ik zou graag de laatste nummers eens inkijken.
kobra22 Zeearend
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do jun 05, 2008 8:51 pm
Wetteren wil zich in zijn informatieblad groen tonen, maar de Kalkense Meersen stoppen blijkbaar aan de gemeentegrens - lees zelf maar:
In de alluviale vlakte van de Schelde vormen de Kalkense Meersen een relatief open landschap dat zich uitstrekt over de gemeenten Laarne, Wichelen, Berlare en Wetteren. Slechts een fractie van dit uitgestrekt gebied ligt op het grondgebied van Wetteren (Voorbellem, Aaldries, Springels, D'Helst). Volledig in Wetteren liggen enkele gebieden die aansluiten bij de Kalkense Meersen: de Kastermeersen, de Meerkens en de weilanden ten noorden van de Liefkenshoekgracht.
De uitgestrekte vochtige hooi- en weilanden en het uitgebreide sloten- en bekennet bepalen voor een groot deel het landschap van de Kalkense Meersen. Deze kenmerken zijn echter minder van toepassing voor het Wetterse gedeelte. Daar wisselen graasweiden, akkers en sierboomkwekerijen elkaar af.
Aantal berichten : 2764 Registration date : 11-09-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! ma nov 22, 2010 7:26 pm
Al een artikel van meer dan een jaar geleden in Snep, maar toch mooi wat onze voorzitter allemaal op één wandeling aan onze naburige afdeling heeft laten zien in de KM.
Aantal berichten : 24871 Registration date : 22-10-06
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! wo apr 03, 2013 3:07 pm
Gisteren de nieuwe SNEP ontvangen - prachtige nieuwe opmaak en nu ook in kleur
Daar komen de foto's van Zwammer & zijn Christine - blijkbaar ook vedetten in onze naburige afdeling - op blz. 6 en blz. 46 nu nog beter uit
Zwammer Zeearend
Aantal berichten : 951 Leeftijd : 71 Localisation : Overmere Registration date : 18-11-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! wo apr 03, 2013 3:49 pm
kobra schreef:
Gisteren de nieuwe SNEP ontvangen - prachtige nieuwe opmaak en nu ook in kleur Daar komen de foto's van Zwammer & zijn Christine - blijkbaar ook vedetten in onze naburige afdeling - op blz. 6 en blz. 46 nu nog beter uit
Hoe ? Wat ? Welke foto's ?
kobra Admin
Aantal berichten : 24871 Registration date : 22-10-06
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do apr 04, 2013 7:36 am
Dag Zwammer, Op blz. 6 agenda van PWG van Gent en op blz. 46 een artikel, telkens met een foto met jou erbij. Als je wil, dan kan ik jou een scan sturen. Groeten, Koenraad
Zwammer Zeearend
Aantal berichten : 951 Leeftijd : 71 Localisation : Overmere Registration date : 18-11-07
Onderwerp: Re: De Kalkense meersen in Snep! do apr 04, 2013 8:13 am
kobra schreef:
Dag Zwammer, Op blz. 6 agenda van PWG van Gent en op blz. 46 een artikel, telkens met een foto met jou erbij. Als je wil, dan kan ik jou een scan sturen. Groeten, Koenraad
Ja, blijkbaar is dat digitaal niet te vinden, dus doe maar ! Z.